18 maja 2024 r. w drugim dniu ” Nocy muzeów” w nidzickim zamku, Klub Poezji NUTW przedstawił spektakl słowno muzyczny „Z miłością przez świat”. W programie wykorzystano utwory muzyczne z 5 krajów świata, które stanowiły tło dla 5 pięknych wierszy polskich poetów.


21.02.24 r. „Walentynkowy zawrót głowy”, taki tytuł miał mini spektakl przygotowany przez Klub Poezji dla słuchaczy NUTW. Piękne wiersze miłosne, w dowcipnej formie, przy muzyce i piosenkach. Jednym słowem, były to Walentynki pełne miłości. Na zakończenie konkurs wiedzy z nagrodami o biskupie Walentym, na cześć którego świętuje się Walentynki.


8 listopada 2023 roku uczestniczyliśmy w spotkaniu z okazji Święta Niepodległości. Uroczystą oprawę przygotował Klub Poezji pod kierunkiem Janka Bartkowskiego. Był Mazurek Dąbrowskiego, geneza jego powstania, patriotyczne pieśni i poezja. Spotkanie zakończyła przedstawicielka najmłodszego pokolenia, Kornelia Różańska, z piękną pieśnią o miłości ojczyzny. Wzruszająca uroczystość na 105 rocznicę odzyskania niepodległości.


24 maja 2023 r. słuchacze NUTW świętowali ” Maj – miesiąc miłości „. To uroczyste spotkanie przygotował Klub Poezji w osobach Halina Pyszko, Zosia Gumińska, Ela Cichocka i Janek Bartkowski – lider grupy. Była piękna poezja, piosenki o miłości, muzyka i wzruszające sceny z filmów o miłości. Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania był słodki poczęstunek.


9 listopada 2022 r. Klub Poezji przygotował montaż słowno-muzyczny z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dziękujemy koleżankom Marysi Labińskiej, Zosi Gumińskiej, Asi Miszkiewicz, Halinie Pyszko i liderowi grupy Jankowi Bartkowskiemu za piękną interpretację poezji patriotycznej. Dziękujemy też za możliwość obejrzenia ciekawego filmu „Niepodległość”.


11.05.22 r. montaż poetycko muzyczny.

Jako, że maj jest miesiącem miłości, członkowie Klubu Poezji przygotowali wyjątkowy montaż poetycko muzyczny. Przy szampanie, ciasteczkach i świecach przedstawili uczestnikom spotkania wiersze i piosenki poświęcone różnym obliczom miłości.


30 listopada 2021 r. wyjątkowe spotkanie grupy poetyckiej. Lider Klubu poezji Jan Bartkowski przygotował piękną prezentację pieśni i poezji patriotycznej. Przy herbacie i świecach, w miłej atmosferze prezentowane były wiersze i śpiewane patriotyczne pieśni.


9 listopada 2021 r. w sali rycerskiej nidzickiego zamku odbyła się uroczystość poświęcona obchodom 103 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w 1918 r, zorganizowana przez NUTW. Uczestnicy uroczystości obejrzeli krótki film o trudnej drodze Polaków do wolności, a następnie montaż słowno muzyczny przedstawiony przez członków Klubu poezji i zespół wokalny „Być razem”


Klub poezji powstał w lipcu 2020 r.

Pomysłodawcą i liderem grupy jest Janek Bartkowski. Dwa razy w miesiącu, co drugi czwartek odbywają się spotkania poetyckie tej grupy. Konwencja spotkań jest bardzo ciekawa. Każde spotkanie przygotowuje inna osoba. Przedstawia swojego ulubionego poetę i jego wiersze lub tematycznie wybiera wiersze różnych poetów.