27 i 28 maja 2024 r. zespół teatralny „Za młodzi na sen” odwiedził pensjonariuszy środowiskowych domów pomocy w Janowcu Kościelnym i w Kozłowie, gdzie zaprezentował nową sztukę „Moralność Pani Dulskiej”.


26 kwietnia 24 r. grupa wolontariuszek z naszego stowarzyszenia uczestniczyła w akcji sadzenia lasu, zorganizowanej przez Nadleśnictwo Nidzica.


8 marca na zaproszenie Panów z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Nidzicy Klub Poezji NUTW zaprezentował scenki i piosenki poetyckie o miłości. Wszystkie Panie otrzymały od Panów kwiaty. Była kawa, herbata i pyszne ciasto. Atmosfera wspaniała. Gościem specjalnym był Pan Burmistrz Nidzicy. Dziękujemy za zaproszenie.


08 marca 2024r. w sali Samorządowego Ośrodka Kultury wystąpili nasi słuchacze z różnych grup artystycznych. Podczas spotkania publiczność miała okazję posłuchać najbardziej znanych polskich piosenek i obejrzeć pełne humoru scenki ukazujące kobiety na rożnych etapach życia.
Po występach na wszystkich czekał poczęstunek w postaci słodkiego kącika.


6 marca 2024 grupa estradowa NUTW odwiedziła Środowiskowy Dom Samopomocy w Janowcu Kościelnym. Były piosenki, występ kabaretowy i taniec. Nasi artyści otrzymali w ramach podziękowania własnoręcznie wykonane obrazki i kwiaty. Na koniec była kawa i pyszne ciacho.


13.01.24 r. Zespół Wokalny NUTW „Być razem” wystąpił w KONCERCIE KOLĘD, podczas którego prowadzona była zbiórka na rehabilitację Pawła Bukowskiego.


9 stycznia 2024 r. zespół wokalny „Być razem” i kabaret „Baby, ach te baby ” wystąpili w Środowiskowym Domu Pomocy przy ul. Młynarskiej w Nidzicy. Zaśpiewali kolędy i przedstawili szopkę bożonarodzeniową.Zostali bardzo ciepło przyjęci.


8 grudnia na Rynku Miejskim w Nidzicy odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy. Nasi wolontariusze jak co roku aktywnie wsparli akcję charytatywną. Dochód ze sprzedaży różnych gadżetów związanych ze świętami (stroiki, bombki, obrazki, wyroby rękodzielnicze) został przeznaczony na pomoc dla nidziczanina, Andrzeja Zakrzewskiego. Nasze koleżanki z zespołu „Być razem” podczas Jarmarku zaśpiewały kolędy.


7 grudnia 2023 r. grupa estradowa przy NUTW zagościła w Środowiskowym Domu Samopomocy w Nidzicy przy ul. Młynarskiej. Program jaki zaprezentowano został bardzo ciepło przyjęty przez pensjonariuszy. Spotkanie zakończyło się wspólnie zaśpiewaną kolędą i złożeniem życzeń bożonarodzeniowych.


Spotkania z dziećmi w szkołach i przedszkolach

Nasze stowarzyszenie w porozumieniu z dyrekcją CUW postanowiło, że w ramach wolontariatu i współpracy międzypokoleniowej, nasi słuchacze nawiążą współpracę z młodzieżą szkolną i przedszkolakami. Grupa wolontariuszy od marca 2023 r. spotyka się w szkołach podstawowych z dziećmi z klas od 0 – 4, czytając wiersze, bajki, opowiadając różne historie lub robiąc ozdoby świąteczne. Są to bardzo ciekawe zajęcia. Dzieci dziękują nam za to. Pan Burmistrz w ten sposób wypowiedział się o tych działaniach: „… Jako Burmistrz Nidzicy cieszę się z podejmowania takich inicjatyw. Działania międzypokoleniowe uczą nas jak dzielić się wiedzą i doświadczeniem, są świetnym impulsem do pracy na rzecz lokalnej społeczności. Wierzę w to, że to dopiero początek wspaniałej współpracy„. Poniżej krótkie relacje z tych spotkań.

16 maja 23 r. oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej w Napiwodzie odwiedziła p. Maria Labińska, słuchaczka i wolontariuszka naszego stowarzyszenia. Przeczytała przedszkolakom bajki: „Czerwony Kapturek” i „Brzydkie Kaczątko”, opowiedziała też o ciekawych zajęciach, na które sama uczęszcza, m.in. o tańcu. Na zakończenie spotkania dzieci wręczyły pani Marii podziękowanie za ciekawe spotkanie i wykonały ilustracje do wysłuchanych bajek.


24 kwietnia „Gwiazdeczki” z grupy 0c szkoły nr 1 gościły naszą wolontariuszkę Halinkę Pyszko, która jest absolwentką tej szkoły. Wiosenne czytanie i opowiadanie ciekawych historii bardzo zainteresowało przedszkolaków.


Grupę przedszkolną 0 „B” przy szkole nr 1 odwiedziła Tereska Olszewska, która czytała dzieciom bajkę o piracie.


Krysia Brzuzy również jako wolontariuszka czytała piękne wiersze i bajki dzieciom z grupy 0 „A” ze szkoły nr 2.


Kolejna wolontariuszka, Marylka Zwolińska poprowadziła przedświąteczne warsztaty plastyczne z dziećmi z klasy zerowej w Szkole Podstawowej nr 3. Dzieciaki spędziły miło czas, były bardzo kreatywne, a efektem były piękne stroiki.


Dwie koleżanki, Halinka Pyszko i Lolita Ziętarska odwiedziły grupę zerową ,,Złote rybki” ze szkoły nr 3. W czasie spotkania czytały dzieciom bajki. Dzieci zainspirowane akcją utworów narysowały ilustracje, które zostaną wyeksponowane na klasowej tablicy.


W pierwszych dniach wiosny klasę 1b i 2a oraz grupy 0a i 0d Szkoły Podstawowej nr 1 odwiedzili Państwo Wanda i Ryszard Kumelscy. Pięknie ubrani, czytali dzieciom wiersze i częstowali słodyczami.


Występy w domu opieki w Stawigudzie

11.02.2023 r. nasze zespoły: taneczny, wokalny i kabaret wystąpiły w Domu Seniora „RAZEM” w Stawigudzie. Niektórzy pensjonariusze wspólnie bawili się tańcząc i śpiewając. Występy podobały się i wszyscy byli zadowoleni.


9 grudnia odbył się w Nidzicy Jarmark Bożonarodzeniowy z udziałem Słuchaczy NUTW. Było stoisko z gadżetami świątecznymi, a zespół wokalny „Być Razem” zaśpiewał kolędy. Było miło i świątecznie. Pieniądze zebrane ze sprzedaży gadżetów przeznaczone zostały na leczenie chorego Tomka Breńskiego, ucznia nidzickiej „jedynki”.
Serdeczne podziękowania dla wszystkich słuchaczy, którzy przynieśli swoje podarki do sprzedaży. Szczególne podziękowania dla Marysi Zwolińskiej, która podarowała kilka pięknych bombek i stroików. Wszystkie rzeczy zostały sprzedane.


Pomoc na rzecz uchodźców z Ukrainy – marzec 2022 r.

W marcu 2022 r, wkrótce po wybuchu wojny na Ukrainie, nasze wolontariuszki włączyły się w pomoc na rzecz uchodźców. Zajmowały się sortowaniem odzieży przyniesionej przez mieszkańców Nidzicy, a następnie pełniły dyżury przy jej wydawaniu potrzebującym.


Sprzątanie lasku miejskiego – wrzesień 2019

Spotkanie integracyjne w lasku miejskim połączone z akcją sprzątania lasu
„Bądź człowiekiem, nie świń w lesie”.
Zebraliśmy kilkanaście worków śmieci. Na zakończenie było ognisko i pieczenie kiełbasek. Potrafimy łączyć przyjemne z pożytecznym.


Udział w akcji „Szlachetna paczka”

Słuchacze NUTW w 2018 r. włączyli się w akcję „Szlachetna paczka”. Z rejestru osób Zarząd NUTW wybrał rodzinę P. Teresy (65 lat) z Nidzicy. Pani Teresa mieszka w mieszkaniu socjalnym. Jest chora na schizofrenię, ma dorosłego syna z niepełnosprawnością intelektualną. Aktualny stan zdrowia pozwala jej na codzienne odwiedzanie syna w placówce opiekuńczej, w której przebywa. Pani Teresa utrzymuje się wyłącznie z emerytury i dodatków do mieszkania – łącznie ok. 870 zł.
Najważniejsze potrzeby to: wersalka, koc, kozaki. Poza tym podstawowe produkty żywnościowe, środki czystości i odzież.
Słuchacze NUTW rozpoczęli zbiórkę pieniędzy aby kupić nową wersalkę i zebrać inne potrzebne rzeczy.


Pomoc w urządzaniu Rajskiego Ogrodu w Kamionce

Słuchacze NUTW pracowali przy urządzaniu tego wspaniałego miejsca, w którym dzieci, młodzież i dorośli będą mogli prowadzić obserwacje i badania przyrodnicze. Ogród ma się składać z różnorakich zakątków tematycznych jak np. ptasi raj z wodospadem, oczkiem wodnym i budkami lęgowymi dla ptaków, – ogród muzyczny z instalacjami instrumentów, – stół interaktywny, – tarcza Newtona i inne atrakcje.
Trwałym śladem naszego wkładu w powstawanie ogrodu jest DĄB, posadzony przez członków naszego stowarzyszenia.