Dnia 24.04.2024r. odbyło się spotkanie słuchaczy NUTW. Nasza koleżanka Zosia Rykowska wzięła udział w programie Erasmus + ” Aktywny Senior uczy się angielskiego i zwiedza świat ” . Tygodniowe szkolenie odbyło się na Malcie. Zosia opowiedziała jak przebiegało to szkolenie i w jakim pięknym miejscu się odbyło. Pokazała zdjęcia z Malty, urocze krajobrazy i zabytki.


Powiatowy tydzień świadomości ekologicznej – Seniorzy w akcji

Seniorzy w akcji to hasło tegorocznych obchodów Międzynarodowego Dnia Seniora. Z tej okazji 10 listopada 2023 r. odbyły się warsztaty edukacji ekologicznej w ramach „Powiatowego Tygodnia Świadomości Ekologicznej – Seniorzy w Akcji” dofinansowanego ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Podczas warsztatów wykonano piękne zabawki i ozdoby z materiałów recyklingowych. Był to czas radości, współpracy, otwartości i kreatywności. Nasza słuchaczki uczestniczyły w tych warsztatach.


Zajęcia relaksacyjne

w 2022 r. rozpoczęliśmy cykliczne zajęcia (raz w tygodniu) prowadzone przez p. Izę Fabisiak, specjalistkę od arteterapii.
Uzyskaliśmy informacje na temat stresu: jego przyczyn, objawów i radzenia sobie w sytuacjach stresowych. Po teorii przechodzimy do
ćwiczeń relaksacyjnych, w tym prawidłowego oddychania.Wszystko to przy muzyce relaksacyjnej.


Żyj długo i zdrowo”

03.09.2020 r. grupa słuchaczy NUTW w ramach realizacji projektu „Żyj zdrowo” poszukiwała na łące ziół. Zebrano ich wiele np. nawłoć, wrotycz, skrzyp polny, ostropest, babkę zwyczajną i lancetowatą oraz liście żywokostu. Zostaną one ususzone lub zmienione w zdrowe specyfiki na jesienne i zimowe dni.


Warsztaty i wykłady na UW-M – 2018 r.

Kursy komputerowe

w 2018 i 2019 r.

Grudzień 2013 r. – warsztaty florystyczne

Jak zrobić stroik i jak udekorować świąteczny stół. Wiedzę z tej dziedziny przekazała nam p. Danusia Rzezak, właścicielka kwiaciarni. Wszyscy byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy. Nasze prace zostały zaprezentowane na wystawie w Garncarskiej Wiosce.